koszyk 0 produktów

Produkt

Atlas Plus Wysokoelastyczny klej o zwiększonej przyczepności 25 Kg

Atlas Plus Wysokoelastyczny klej o zwiększonej przyczepności 25 Kg

Cena netto:  52.52 PLN (64,60 brutto)

Producent: Atlas
Czas realizacji: 3 dni
PKWiU: Brak Informacji

Atlas Plus Wysokoelastyczny klej o zwiększonej przyczepności

Podstawowe właściwości:

> klej wodo i mrozoodporny
> do zastosowań na tarasy i balkony
> do stosowania wewnątrz i na zewnątrz


ATLAS PLUS jest cementową zaprawą klejącą, przeznaczoną do przyklejania ściennych i podłogowych płytek ceramicznych (glazura, terakota, klinkier, gres, mozaika porcelanowa), płytek cementowych i lastrykowych, płytek z nienasiąkliwego kamienia naturalnego oraz aglomeratów kamiennych. Stosowanie zaprawy ATLAS PLUS zalecane jest na powierzchniach balkonów, tarasów, elewacji oraz na podłożach wykonanych w systemie ogrzewania podłogowego lub ściennego. Podłoże dla zaprawy ATLAS PLUS mogą stanowić: tynk cementowy, cementowo-wapienny i gipsowy, beton, gazobeton, jastrych cementowy i anhydrytowy. Także surowa powierzchnia wykonana z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych i wapienno-piaskowych. Ze względu na poprawioną elastyczność i przyczepność zaprawa nadaje się także do układania płytek na powierzchni starej glazury i terakoty, pozostałościach silnie przylegających klejów i zapraw cementowych, lastryko, płytach gipsowo-kartonowych, asfalcie oraz stabilnej, sztywno zamocowanej sklejce wodoodpornej. Przed wykonaniem okładziny na płycie OSB, powierzchnię należy pokryć masą podkładową ATLAS CERPLAST. W przypadku innych podłoży drewnopochodnych zaleca się stosować zaprawę ATLAS BIS. Do przyklejania płytek z kamieni naturalnych o zwiększonej nasiąkliwości (np. marmuru), należy korzystać z zaprawy ATLAS KARO. Zaprawy klejącej ATLAS PLUS można używać wewnątrz i na zewnątrz budynku, stosując warstwę o grubości 2÷5 mm.

ATLAS PLUS jest specjalną zaprawą klejącą, produkowaną jako gotowa, sucha mieszanka najwyższej jakości spoiwa cementowego, kruszyw oraz specjalnie dobranych środków modyfikujących. Odznacza się zwiększoną elastycznością i plastycznością. Dzieki temu po związaniu jest odporna na odkształcenia jakie występują w okresie eksploatacji w układzie warstw: podłoże - zaprawa klejąca - płytka (np. na elewacjach budynków, tarasach, w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego). Dzięki swoim parametrom roboczym ATLAS PLUS jest wyrobem wydajnym, wygodnym i łatwym w użyciu. Zgodny z zaleceniami, optymalny dobór konsystencji i grubości warstwy sklejenia (dla danych warunków stosowania zaprawy), eliminuje efekt spływu świeżo przyklejonej płytki. Zaprawa ATLAS PLUS jest wyrobem mrozo- i wodoodpornym.

opakowania: worki papierowe 5, 10 i 25 kg
wydajność: od 2,1 do 6 kg/m2 w zależności od rodzaju płytek
okres gwarancji: 12 m-ce licząc od daty produkcji

Najnowsze komentarze

dżaro 2012-05-21

Potrzebowałem dużo, wydajnie, względnie tanio i solidnie, więc kupilem wzmocnionego Atlasa i to był strzał w 10tke. Producent nie rzuca słów na wiatr. Uniwersalnośc w podłożach i rodzajach płytek. PLUS.

berretto 2012-04-25

Uzywam tego kleju, gdyz zalezy mi na czasie. Klej o wysokiej jakości. Uniwersalny, odporny i szybko schnący. Póki co nie musiałem nic poprawiać gdy pracowałem z tym klejem. polecam.

berretto 2012-04-25

Uzywam tego kleju, gdyz zalezy mi na czasie. Klej o wysokiej jakości. Uniwersalny, odporny i szybko schnący. Póki co nie musiałem nic poprawiać gdy pracowałem z tym klejem. polecam.

ferdynand 2010-11-26

Atlas polecam jak najbardziej. Glazura mocno się trzyma a podczas układania płytki się ni obsuwały. bdb+

michal 2010-03-08

Stosowałem go podczas odnawiania balkonu , który był dość mocno zniszczony. Ma bardzo wszechstronne zastosowanie, jest elastyczny, mrozoodporny, wodoodporny oraz łatwy w użyciu. Zdecydowanie polecam

pokaż wszystkie


Komentarze można dodać tylko po zalogowaniu.